18January2018

سازمان جوانان کمونیست

حسام حسین زاده دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران

امروز شنبه 23 دیماه از زندان اوین آزاد شد.

وی روز 10 دی ماه بازداشت شده بود.

http://tiny.cc/275dny


@sjktamas

https://t.me/uniiran/1398
️‏کسری نوری، دانشجوی حقوق بشر #دانشگاه_تهران دقایقی پیش در میدان انقلاب توسط پلیس #بازداشتو مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

کانال تلگرامی https://t.me/uniiran
پیامگیر تلگرامی @sjktamas

 

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه به کشتار کولبران

یکشنبه 3 دی

 

▫️سرنوشت فرودستان در زیر فشار نیروهای سرمایه‌داری نهایتاً به هم گره میخورد. آن فشاری که آنها را جدا جدا له می‌کند نهایتاً دستهای آنها را نیز به هم پیوند خواهد داد و ستمدیدگان به یک افق مشترک مبارزه دست پیدا خواهند کرد.

▫️دیگر تصور دانشجویی که بعد از فارغ‌التحصیلی به کولبری روی می آورد چندان سخت نیست. فرودستان، فقرا و بیچارگان افق مشترک مبارزه را بازخواهند یافت و هرکدام صدای فریاد دیگری خواهد بود. پوسترهای حمایت از کولبران توسط دانشجویان در دانشگاه به دیوارها آویخته می‌شود تا حلقه‌های پیوند میان سرکوب‌شدگان را سفت‌تر کند.

▫️در پي كشته‌شدن دو کولبر جوان، عثمان احمدی و محمد بهرامی، دانشجويان مستقل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه با پخش پوستر و بيانيه ميان ديگر دانشجويان فراخواني براي حمایت از كولبران دادند. آنها در اين متن ضمن محکومیت شلیک به سوی کولبران مرزی و اعتراض به مصوبه اخیر دولت مبنی بر ممنوعیت کولبری، از تمامي اقشار تحت ستم جامعه، کارگران، معلمان، پرستاران، دانشجویان و ... خواستند كه مخالفت صريح خود را اعلام كنند. 
https://t.me/uniiran/1392
▫️در ادامه اين حركتِ دانشجويان، حراست دانشگاه پوسترها را از بورد دانشگاه جمع‌آوری کرد و اقدام به تهدید دانشجويان نمود. در پايان دانشجويان اعلام كردند در خواسته بحق خود مصرند و به حركت اعتراضي خود ادامه خواهند داد. آنها از هر ابزار و فضايي براي شنيدن فرياد كولبران و رنج‌ديدگان استفاده كرده و حركت امروز خود را آغازي براي نابودي ظلم و ستم ملي بر كولبران معرفي كردند.

کانال تلگرامی https://t.me/uniiran
پیامگیر تاگرامی @sjktamas

که متاسفانه اعتراض های گروهی و رسمی و تشکل های دانشجویی طی این مدت اثر مطلوبی در پی نداشته است و همواره خواسته های دانشجویان جهت بهبود اوضاع با عدم پیگیری و توجه مسئولین مربوطه مواجه شده است. در خرداد 96 نامه ای برای گزارش تخلفات مالی دانشکده خطاب به جناب آقای دکتر به نژاد، مضموم به مستندات و همچنین سه رونوشت به ریاست دانشگاه و دو معاون دیگر، نوشته و ارسال شد که پس از گذشت حدود 8 ماه همچنان بدون پاسخ باقی مانده است.
https://t.me/uniiran/1384
امروز، مورخه 2/10/1396، صدای دانشجویان در قالب اعتصاب غذا به دلیل افت شدید کیفیت غذا (که یکی از اصلی ترین دلایل آن دخالت پیمانکار سلف در امور نامربوط و عدم رسیدگی به حیطه اختیارات و وظایف مشروحه برای جایگاه شغلی ایشان است) به گوش رسید که در برخی خبرگذاری ها نیز منعکس گردید. 
ما دانشجویان دانشکده زبان های خارجی خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به مطالبات مکتوب ذیل می باشیم.
1- تشکیل فوری شورای صنفی
2- بازگشت وجوه نقدی ماخوذه از دانشجویان در جریان جشن های فارغ التحصیلی و رسیدگی به سایر تخلفات مالی
3- برپایی و اختصاص بودجه به انجمن های علمی، دبیرخانه های تئاتر و موسیقی و سایر فعالیت های فرهنگی
4- توقف فوری کنترل های خارج از قاعده و بیجای دانشجویان به خصوص دختران توسط پرسنل غیر مربوط
5- توقف سوء استفاده از جایگاه و حیطه اختیارات و تهدید پرسنل و کارمندان برای دخالت در امور مربوط به حوزه اجرایی
ما به شدت به کنترل دانشجویان توسط حراست دانشکده معترضیم؛ زیرا تعریف آزادی های دانشجویان در تمام دانشگاه می بایست یکی باشد. برای مثال تماس های خارج از حوزه اختیار برخی مسئولان با دانشجویان و در برخی موارد تهدید و ارعاب ایشان موجب نگرانی و اضطراب آنها گردیده که اینگونه موارد تحمل دانشجویان را به پایان رسانده است

جمعی از دانشجویان دانشکده زبان های خارجه دانشگاه تهران

شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران ضمن حمایت قاطع از خواسته های صنفی دانشجویان دانشکده زبان های خارجه، اعلام میکند که هر گونه برخورد انضباطی با معترضین با واکنش شدید شورا و فعالین صنفی مواجه خواهد شد و هر چه سریع تر نیز پیگیرهای لازم برای برگزاری مجدد انتخابات شورای صنفی در این دانشکده را انجام خواهد داد.

منبع: کانال شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران

کانال تلگرامی https://t.me/uniiran
پیامگیر تلگرامی @sjktamas

Page 1 of 49

connect1