24February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 28 August 2017 20:03

فشار موج بیحجابی زنان و بیلبوردهای توهین آمیز حکومتی

Written by

 

32 دستگاه حکومتی و سازمان و نهاد تبلیغات اسلامی موظفند بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه، در راستای اسلامیزه کردن جامعه ایران، روی بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگراه ها، خیابانها و دیگر مکانهای تردد و عبور و مرور، به تبلیغات حجاب و عفاف بپردازند. آخرین تصویر ارائه شده از زن به جامعه توسط این نهادها که سالانه هزینه مالی کلانی را صرف این کار میکنند، برابری کردن با یک کالای منقول است؛ یک خودرو که میتوان آن را خرید و نیز فروخت. 
.
نگاه کالایی و ارتجاعی حکومت اسلامی به زن 
در واقع این ارگانهای حکومتی با اینگونه طرح های ارتجاعی، نوع نگاه کلیت حکومت جمهوری اسلامی به یک زن را یکبار دیگر به معرض نمایش عموم میگذارند. نگاهی کالایی و ارتجاعی که به حجم عظیمی از وقاهت و بیشرمی آغشته است، نگاهی که هیچ خبری از حرمت انسانی در آن نیست و به نوعی توهین به کلیت جامعه نیز محسوب می شود. حاکمیت جمهوری اسلامی که سردمدار تعرض به حقوق و شعور شهروندان است، اینبار تحت فشار موج بیحجابی زنان، از طریق 32 ارگان و نهادش دست به توهین به زنان و جامعه زده است. 
.
نگاه تحقیر آمیز به مرد 
همچنین در این بیلبورد تصویر ارائه شده از مردی که به حجاب زن اهمیت نمیدهد، برابر با یک سیب زمینی است. سیب زمینی که اصطلاحا بی رگ شناخته می شود و در فرهنگ مردسالارانه به "مرد بی غیرت؛ مردی که به رفتارهای ناموس خود (زن) اهمیتی نمیدهد" نسبت داده می شود. این نوع نگاه به مردان، در کنار نگاهی که همیشه مردان را متجاوزینی بالقوه می پندارد که همیشه زنان باید مراقبشان باشند و خود را بپوشانند، نوعی دیگری از نگاه توهین آمیز به مردان و جامعه است و در این نوع نگاه هم هیچ خبری از حرمت انسانی در آن نیست. نگاهی که مردان را نه در قالب انسان، بلکه از یک سو متجاوزین بالقوه و از سوی دیگرنگهبانان زنان تعریف میکند.
این نهادها تلاش میکنند با سیب زمینی پنداشتن مردان، این قشر جامعه را تحریک کرده و جزئی از نیروی سرکوبگر خود بسازند. این تلاش هم در واقع در اثر فشار همبستگی و اتحاد مردان با مبارزات زنان است، مردانی که تعداشان به مشارکت در مبارزه برای رهایی زنان روز به روز در حال افزایش است.
.
مطالبه برای لغو حجاب اجباری، نقطه عطف جدال جامعه و حکومت
امروز مطالبه برای لغو حجاب اجباری به نقطه عطف جدال جنبش نوین رهایی زن در ایران با جمهوری اسلامی تبدیل شده است. مطالبه ای که ارکان حکومتی که بر پایه دین استوار است را به چالش کشیده، در قالب یک مبارزه سیاسی با آن مقابله میکند و مدام به آن ضربه می زند. زنان و موج بی حجابی، مطالبه برای لغو حجاب اجباری، جنبش رهایی بخش زن و جنبش سکولاریستی، چنان پیشروی کرده اند که مسئولین نظام بارها اعتراف کرده اند که در پیاده سازی برنامه کلان اسلامیزه کردن جامعه و تحمیل حجاب و عفاف به زنان شکست خورده اند. 
ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید قم عملا در جلسه ای گفته است: "باید با موج ضدحجاب مقابله شود؛ زیرا حجاب یک مسئله سرنوشت‌ساز و مهم است و امروز جنبه سیاسی، مبارزاتی و دهن‌کجی به نظام نیز پیدا کرده است." احمد صحت‌قول، مدیرکل فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، با اعلام اینکه "۱۰ استان ایران خط قرمز حجاب را رد کرده‌اند" آن را "زنگ خطری" برای جامعه طلاب و روحانیت در جمهوری اسلامی دانسته است.
.
حجاب در ذات یک پدیده ارتجاعی است
امروز باید بیش از گذشته نقش جمهوری اسلامی با پرچم حجاب را، در بیحقوقی و سرکوب زنان ایران افشا کرد. امروز باید همه جا اعلام کرد که حجاب در ذات یک پدیده ارتجاعی است که زنان را در سلولهای انفرادی محبوس میکند و آنها را از فعالیت های اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و سیاسی محروم میکند، و همین پدیده ارتجاعی وقتی بصورت قانون درآمده باشد بستری برای بیحقوقی ها و تبعیض های قانونی بیشتر قطعا رقم می خورد. حجاب یک نوعی از پوشش نیست، حجاب پرچم اسلام سیاسی هست که هر جا بقدرت برسد بوسیله آن در ابتدای امر زنان را سرکوب کرده، به خانه فرستاده و از حضور در جامعه حذف میکند و از آنان برده هایی میسازد که در خانه مشغول شوهرداری، خانه داری، بچه زایی و بچه داری باشند.
.
زنان پیروز میدان مبارزه سیاسی با حاکمیت اسلامی 
اما واقعیت اینست که حکومت اسلامی نتوانسته زنان جامعه ایران را به دنبال خود بکشاند و رام کند، حتی با بکارگیری راههای خشونت باری چون چسباندن حجاب به پیشانی زنان توسط اکبر گنجی و اکبر گنجی ها در اوایل روی کار آمدن این حکومت، و اسیدپاشی ها به صورت زنانِ به اصطلاح "بد حجاب" به حکم امامان جمعه در همین اواخر. همچنین با خشونت ها و آزارهای خیابانی گشت ارشاد، و حتی با توهین به زنان و تحقیر مردان از طریق بیلبوردها هم نخواهد توانست جامعه ایران و اکثریت مخالف حجاب را سرکوب کند. شلاق و جریمه نقدی و غیر نقدی برای عدم رعایت "حجاب"، تهدیدات مختلف برای استخدام نشدن و اخراج از کار، توقیف خودروها به جرم بدحجابی با حکم قضائی، و در یک کلام بکار گماشتن 32 دستگاه حکومتی و سازمان و نهاد تبلیغات اسلامی در راستای تبلیغ و تحمیل حجاب و عفاف، در کنار آموزش و پرورش اسلامی و دستگاه قضائی، هرگز نتوانسته و نخواهد توانست زنان ایران را تسلیم کند. آنچه بر پیشانی جنبش زنان در ایران می درخشد، استواری و قدرت زنان در مقابل یک دستگاه و حکومت زن ستیز و سرکوب گر است. لذا باید بر مطالبه لغو حجاب اجباری، این نقطه عطف جدال جامعه و حکومت تاکید کرد، جنبش نوین رهایی زن و جنبش سکولاریستی را هر چه بیشتر تقویت کرد، از زنان مبارزاتشان حمایت کرد و کمیپین های براه افتاده را هر چه بیشتر گسترش داد.
پنجشنبه 14 تیر 1396، پنجم ژوئیه 2017
.................
?ارتباط با انقلاب زنانه ?
پیامگیر انقلاب زنانه در تلگرام 
@sjktamas
کانال تلگرام انقلاب زنانه 
telegram.me/enghelabezananeh
دایرکت به اینستاگرام انقلاب زنانه 
WOMEN.REVOLUTION
پیام خصوصی به صفحه فیسبوک انقلاب زنانه
facebook.com/womens.revolution1

Add comment


Security code
Refresh

connect1