18January2018

سازمان جوانان کمونیست

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 741
Wednesday, 17 December 2014 00:00

آرش راجی : قالیباف میگوید تهران 15 هزار کارتن خواب دارد !

Written by

بعد از گذشت سی و چند سال از عمر جمهوری اسلامی شاهد رشد روز افزون شکاف طبقاتی ، گسترش فقر و بیکاری ، افزایش تعداد بیکاران ،تورم و مشکلات اقتصادی ،افزایش تعداد معتادان و اخیرا افزایش کارتن خوابها و بی خانمان ها هستیم ، به طوری که مسئولان جمهوری اسلامی که تا چند سال پیش آن را انکار میکردند مجبور به صحبت کردن در مورد آن شده اند.

محمد باقر قالیباف شهردار تهران از ۱۵ هزار کارتن خواب در پایتخت خبر میدهد که در میان آنها از مترجم تا برخی تحصیل کرده های دانشگاه های دولتی و یا حتی کسانی که در جنگ ایران و عراق حضور داشتند وجود دارند.

رضا جهانگیری فرد، معاون خدمات اجتماعی شهرداری تهران، از کاهش سن زنان کارتن خواب خبر داده بود و گفته بود میانگین سنی زنان کارتن خواب در تهران به ۱۷ سال رسیده است. که البته دختران زیر ۱۵ سال هم در میان کارتن خوابان تهران مشاهده می شوند. وی با تاکید بر اینکه زنان جوان اخیرا به تعداد کارتن خوابها افزوده شده است گفت در ۸ سال گذشته بیشترین آمار زنان بی خانمان و کارتن خواب را زنان سالمند تشکیل می دادند.

هر ساله با آغاز فصل سرما در تهران، شهرداری و نیروهای انتظامی از طرح‌های ضربتی برای جمع آوری کارتن‌ خواب‌ها استفاده می کنند ، یکی از مددکاران طرح شناسایی کارتن خوابها گفته است برای دستگیری هر فرد مبلغ مشخصی دریافت میکنیم ، هرچه آمار بیشتر باشد پول بیشتری به ما میرسد. تصاویر و شنیده ها از جمع آوری کارتن خوابها حاکی از آن است که با کارتن خوابها با ضرب و شتم و خشونت رفتار میشود . شکارچیان کارتن خواب ها در شکار این افراد میکوشند و گاهی حتی با کابل برق به سمت کارتن خوابها حمله میکنند.

همه این معضلات و بدبختی ها به دلیل سیاست های ضدانسانی جمهوری اسلامی است ، که به جای برآورده کردن ابتدایی ترین خواسته های مردم که مسکن، پوشاک و جای گرم میباشد ، پولها و درآمدهای کشور یا به جیب آقازاده ها میرود یا خرج پروژه اتمی و نیروی سرکوب و کمک به جریانات تروریست و سرکوبگر همپیمانش در کشورهای دیگر میشود.

Add comment


Security code
Refresh

connect1