18January2018

سازمان جوانان کمونیست

×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 741
Sunday, 08 February 2015 00:00

آرش راجی : تجاوز گروهی در کشورهای غربی

Written by

در هفته ای که گذشت اخبار تکان دهنده ای در مدیای سوئدی منتشر شد،طبق این خبر 8 مرد که اغلب بین سنین 20 تا 25 سال بودند به یک زن 45ساله در یکی از معروفترین و معتبرترین کشتی های تفریحی این کشور تجاوز کردند، به گزارش پلیس سوئد مجموع تجاوزهایی که از ژانویه تا اکتبر سال گذشته در کشتی های مسافری و تفریحی شرکتهای مختلف در دریای بالتیک روی داده 21 مورد بوده است.

هر زمان که خبر از تجاوز گروهی به میان می آید نام کشورهایی نظیر هند،پاکستان و ایران در ذهن آدم تداعی میشود و هیچکس فکرش را نمیکند که کشوری مثل سوئد که یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه حقوق زنان است دچار چنین معضلی شود. واقعا چرا کشوری مثل سوئد با این همه آموزش که در دستور کار خود قرار میدهد و مسائل جنسی و سکسی را از کودکی به مردم آموزش میدهد با همچنین بحرانی روبه رو میشود و زنان و دختران زیادی در راه قربانی میشوند.

از نظر روانشناسان عمل تجاوز ریشه در کودکی و معضلات زندگی آن فرد دارد و ممکن است فرد در یک لحظه دچار جنون شود و دست به این کار بزند.

تجاوز در هر زمان و مکانی یک عمل نفرت انگیز است و فرق نمیکند در سوئد باشد یا پاکستان، ولی چیزی که در اینجا تفاوت دارد قوانینی است که برای بعد از تجاوز یقیه متجاوز را میگیرد،در کشورهایی مثل سوئد با متجاوز برخوردهای علمی و روانی میکنند ولی در کشورهایی نظیر ایران آن شخص را اعدام میکنند و فکر میکنند میتوانند از این راه تجاوز را کاهش دهند در صورتی که نتیجه عکس دارد.

 

Add comment


Security code
Refresh

connect1