26آوریل2017

سازمان جوانان کمونیست

     

نیم نگاه: رفراندوم در ترکیه و تغییر قانون اساسی و تاثیرات آن بر فضای سیاسی این کشور. با شرکت: بهرام رحمانی و محسن ابراهیمی.
نسخه کم حجم این برنامه را کاربران از ایران از لینک زیر میتوانند دانلود کنند:
http://tiny.cc/8jyoky
نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5... 

خوابگاه دخترانه بهار برق خوابگاه اتصالی کرد و اتیش سوزی بوجود اومد. دانشجویان از عملکردهای حراست و کارکنان خوابگاه در رابطه با این آتش سوزی گفتند: باوجود حضور چندنفر داخل واحد3 خوابگاه، حراست اقدامی برای بیرون اوردن بچه ها نکردند!

این اولین مشکلی نیست که مابا آن رو به رو هستیم و مسلما اخری هم نیست اما مشکل اصلی اینجاست که وقتی کوچکترین تخلفی ازجانب دانشجو صورت میگیرد، دانشگاه هزارتا صاحب پیدا میکند ولی درمورد بزرگترین مسائل هم که مقصرش کادر  دانشگاه است، یکنفرهم پاسخگو نیست».

 

 

تهیه و تنظیم: رضا ملک خیاط.

 

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 
کانال تلگرامی خیابان:https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g 
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

 
 
 
 

روز گذشته، 3 اردیبهشت 96 حمید بابایی، زندانی سیاسی از زندان رجایی شهر، به دنبال درد شدید در ناحیه قفسه سینه به بهداری زندان منتقل و بدون معاینه و رسیدگی درمانی مناسب به بند بازگردانده شده است.

بنا به گفته همسر حميد بابايي زندانی سياسی زندان گوهردشت، روز یکشنبه 3 اردیبهشت 96، در پی درد شديد قفسه سينه به بهداری زندان منتقل شده ولی بدون كوچكترين اقدام اوليه پزشكى وتنها با دادن سه عدد قرص آ.اس.آ كه احتمالا تاريخ گذشته هم بوده به بند باز گردانده شده است. همسر و خانواده این زندانی  كه در نگرانی بسر ميبرند و اعلام کردند مسئوليت حفظ جان وی  بر عهده قوه قضاييه است.

لازم به یادآوریست حميد بابايى دانشجو مقطع دکترا در رشته اقتصاد در دانشگاه ليژ بلژيک، از روز ۵ مرداد ١٣۹٢، اندکی پس از ورود به ايران ، احضار و بازداشت شد و دردادگاه ١٠ دقيقه اى قاضى صلواتى به ۶ سال حبس تعزيرى به اتهام جاسوسى و ارتباط با دول متخاصم، محکوم شده است. بازداشت او پس‌ازآن صورت گرفت که وی درخواست نیروهای امنیتی برای همکاری با وزارت اطلاعات و فعالیت در بلژیک را رد کرد. او بلافاصله پس از بازداشت به سلول انفرادی در زندان اوین منتقل شد، بابایی ٢٠ روز در انفرادی بند ٢۴٠ گذرانده و بعدازآن به بند ٢٠۹ منتقل و نهایتاً بعد از تحمل ٣۵ روز انفرادی در تاریخ ٢۷ شهریورماه ۱۳۹۲ وارد بند ۳۵۰ زندان اوین شد. او طی مدت بازجویی امکان تماس با خانواده یا وکیلش را پیدا نکرد.

 

چرا به انتخابات جمهوری اسلامی باید مضحكه گفت؟!
با نگاهي به تغيیراتي كه دولت روحاني در قانون كار در ادامه سیاستهای کلان قبلی کل جمهوری اسلامی ايجاد كرده مي توان گفت كه اوضاع براي كارگران و بخش وسیعی از مردم نه تنها بهتر نشده ، بلكه شرايط خيلي سخت تر شده ونتيجه اين تغييرات اين است كه صاحب كار و کارفرما به راحتي بیشتر از گذشته مي تواند كارگر را اخراج كند و و یا با حداقل دستمزد آنهم با تعویق او را در استخدام خود نگه دارد و کارگران هم اگر دست به اعتصاب و اعتراض بزنند با نیروی سرکوب و قانون و دادگاه و زندان و بیکاری و اخراج روبرو مي شوند. در ماه هاي گذشته بسياري از معلمان و كارگران و سایر اقشار فرودست جامعه دست به اعتراض و اعتصاب زده اند و اعلام کرده اند با هیچکدام از این روشهای سرکوبگرانه نمیتوان جلوی مطالبه کارگران را گرفت. در همین راستا در سال گذشته به روشنی بیشتری مردم ايران اعلام کرده اند که اين شرايط را نمي پذيرند و بخش وسیعی از مردم از اين حكومت و از اين سيستم خسته هستند. بر همین مبنا هست که بساطی را حکومت برگزار میکند و نامش را انتخابات میگذارد تا از بین جناح ها و مهره هایش کسانی را میگذارد که برای چهارسال اینده این وضعیت ضدانسانی را بر همین منوال بالا که توضیح داده ام اداره کنند و و سودآوری برای سران حکومت و جناح های حکومت تضمین شده باشد و نیز بتواند جلوی اعتراضات مردمی را هم بگیرد. بنابراین نباید در این مضحکه شرکت کرد و باید فعالانه به آن نه گفت و اعتراض کرد.
مصطفي عفاف
1 اردیبهشت 1396
21 آوریل 2017

در این برنامه با ما همراه شوید و نظرات خود را در رابطه با موضوع برنامه از طریق راه های تماس که در زیر آمده اعلام کنید.
نسخه کم حجم این برنامه را کاربران در ایران از لینک زیر میتوانند دانلود کنند:

جمعه(1اردیبهشت1396 – 21آوریل2017)ساعت 10شب ایران برابربا 7:30عصر اروپای مرکزی بمدت یکساعت.
تلفن تماس مستقيم: 0013237397270
اسکایپ: javanan.tamas
تماس مستقیم از واتس اپ، ایمو، وایبر و لاین: 0046739681438
#روز_جهانی_کارگر، #اول_ماه_مه برابر با ۱۱ اردیبهشت نزدیک است. روز جهانی کارگر، روز طرح مطالبات و خواسته هایمان است. خود را برای مراسم های روز جهانی #کارگر در سراسر کشور آماده کنیم. ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر روز شما است. روز اتحاد همه #کارگران است. روز جنبش 999درصدیها است. در هر شهری متحد و یکپارچه به خیابان بیاییم، خواست های خود را با صدای بلند مطرح کنیم و توجه مردم شهر و همبستگی آنها را به خواست های بحق خود جلب کنیم. مبارزات شکوهمند و پرشوری را در سال گذشته و سالهای گذشته پشت سر گذاشته ایم و روزها و هفته ها در #اعتصاب و #تجمع بوده ایم. ۱۱۱ اردیبهشت روز شما است. روز همه انسانها و کارگرانی است که مورد اجحاف و ظلم و ستم و استثمار قرار گرفته اند. روز اتحاد کلیه خانواده های کارگری است. دست دوست و همسایه را بگیریم و مراسم باشکوهی در مراکز شهرها برپا داریم. با نقل و شیرینی از مردم پذیرایی کنیم و آنها را به صفوف خود دعوت کنیم. جشن بگیریم و شادی کنیم. بگذارید صدای جنبش ما را در روز جهانی کارگر همه بشنوند. بگذارید خیابانها مال ما باشد. فضای شهر مال ما کارگران، #معلمان، #پرستاران، #دانشجویان و سایر بخشهای جامعه که سهمی در این وضعیت ندارند باشد. روز جهانی کارگر، روز اول مه، روز اتحاد ما، روز آمادگی ما، روز عزم ما برای نشان دادن اتحاد و قدرت ما است. از همین حالا آماده شویم و در ادامه یک سال پر از اعتصاب و تجمع، یکسال پر از #راهپیمایی و #اعتراض، یک روز جهانی بزرگ و قدرتمند در تک تک شهرها برگزار کنیم. این برای آمادگی بیشتر در سالی که وارد آن شده ایم حیاتی است.
* در حال حاضر مهمترین خواسته و مطالبه شما و دیگر اقشار جامعه، برای تامین معیشت و تحقق حقوق شهروندی چیست؟
* اگر فعال حوزه مشخصی هستید، آیا بیانیه و فراخوانی برای اعلام کردن در روز جهانی کارگر دارید؟
* برای روز جهانی کارگر در محل زیست، کار و تحصیل خود چه برنامه ریزی کرده اید؟
* برای تاثیرگذارتر بودن و مشارکت فعالانه و جمعی در روز جهانی کارگر امسال در شهرهای ایران، چه پیشنهادی دارید؟
* پیام همبستگی شما بمناسبت روز جهانی کارگر امسال با سایر بخشهای جنبش 99درصدی ها چه میباشد؟
لینک پخش مستقیم برنامه در ساعت اعلام شده قابل مشاهده خواهد بود.
برنامه ای از سازمان #جوانان #کمونیست
مشخصات شبکه ماهواره ای #کانال_جدید: #یاه_ست، فرکانس: 12594پلاریزاسیون عمودی V سمبل ریت: 27500 ای اف سی: 3/2.
نظراتتان را بصورت صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
صفحه فیسبوک #سازمان_جوانان_کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ارسال نظر صوتی و کتبی و تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
با کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست همراه شوید و دوستانتان رو هم دعوت کنید: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5...


صدای #آتنا #آتنا_دائمی باشیم
طوفان توئیتری
پنج شنبه 31 فروردین
ساعت ده شب به وقت ایران
#saveatena

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی، یک خواست مهم در اول مه

اتحادیه آزاد کارگران ایران با انتشار بیانیه ای به مناسبت سالگرد آن بر خواستهای بیانیه عبدی- عظیم زاده تاکید کرده و با خواست آزادی فوری اسماعیل عبدی، بهنام ابراهیم زاده و همه زندانیان آزادیخواه و عدالت طلب و فراخوان کارگران و معلمان به مبارزه ای متحد برای خواستهای اعلام شده در آن بیانیه به استقبال روز جهانی کارگر رفتند.

١٧ زندانی سیاسی طی بیانیه ای با اسامی سعید ماسوری، ، بهنام ابراهیم زاده، حسن صادقی، ابراهیم فیروزی، رضا اکبری منفرد، امیر امیرقلی پور، جواد فولاد وند، مهدی فراهی شاندیز، شاهین ذوقی تبار، محمد اکرمی، مهدی امیری، عباس توکلی، علیرضا ناصری، رضا کاهه، امیر حسن وند سیار، اسد محمدی، محسن قندهاری، بر کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات تاکید گذاشتند. آنها در این بیانیه اعلام کرده اند که با خواستهایی چون لغو احکام امنیتی صادر شده زندان برای تمامی زندانیان سیاسی و بسته شدن کامل پرونده های تشکیل شده برای آنان، پایان دادن به تهدید، فشار، پیگرد و دستگیری فعالین اجتماعی بخاطر مبارزات برحقشان در دفاع از زندگی و معیشت خود تحت عناوین امنیتی چون "اخلال در نظم و امنیت ملی"، خاتمه دادن به امنیتی کردن مبارزات مردم و حق تشکل، حق تجمع، حق اعتصاب، آزادی بیان به عنوان حقوق پایه ای خود و بالاخره پایان دادن به محاکمات ناعادلانه که هیچ تطابقی با موازین بین المللی ندارد، به استقبال روز جهانی کارگر میروند و از همگان خواستار حمایت و پشتیبانی از خواستهایشان شده اند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی با تاکید بر فراخوان اتحادیه آزاد کارگران ایران و حمایت از خواستهای اعلام شده زندانیان سیاسی، روز جهانی کارگر را گرامی میدارد.

بهنام ابراهیم زاده، اسماعیل عبدی، آتنا دائمی، سعید یوزی و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند. پرونده های امنیتی تشکیل شده برای آنان و برای کلیه فعالین اجتماعی چون جعفر عظیم زاده، محمود صالحی، شاپور احسانی راد، عثمان اسماعیلی، محمود بهشتی، علی اکبر باغانی، ابراهیم مددی، رضا شهابی، داود رضوی و ... باید مسدود و احکام زندان صادر شما برای آنان باید فورا لغو شود. حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع ، آزادی بیان، حق برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و... همه و همه از جمله آزادیهای سیاسی پایه ای در هر جامعه است و حق مسلم تمامی مردم است.

یک شعار مهم ما کارگران در روز جهانی کارگر، شعار آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی است که باید بر پلاکاردهایمان در این روز نقش بندد و بند مهمی از قطعنامه های کارگران باشد.

اول مه روز جهانی کارگر، روز عزم ما برای نشان دادن اتحاد و قدرت ما ست. ما همه کارگران شاغل و بیکار، معلمان، بازنشستگان، پرستاران، و همه مردم زحمتکش و محروم، زن و مرد به مناسبت روز جهانی کارگر، در تجمعات بزرگ و کوچکمان گرد آییم، جشن بگیریم، و با قطعنامه ها و بیانیه های مشترکمان، یک صدا اعلام کنیم که محرومیت و سرکوب و زندگی زیر خط فقر و این جهنم ضد انسانی و غیر عادلانه را دیگر نمی پذیریم

کمپین برای آزادی کارگران زندانی
Free Them Now

شهلا دانشفر
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
٢٠آپریل ٢٠١٧

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

در سال ۱۸۳۵ بخشي از کارگران يکي از معادن ذغال سنگ در اعتراض به طولاني بودن ساعات کار اعتصاب مي کنند و دولت به خواست آنها مبني بر ۱۰ ساعت کار تن مي دهد.

* کارگران استراليا در سال ۱۸۵۶ تصميم ميگيرند روزي را در مطالبه روز کار هشت ساعته جشن بگيرند و روز ۲۱ آوريل را انتخاب مي کنند.

* مارکس در کاپيتال مي گويد: اولين ميوه جنگ داخلي در آمريکا تولد جنبش ۸ ساعت کار در روز بود.

* کنگره "اتحاديه مرکزي آمريکا" در سال ۱۸۶۸ قطعنامه اي درباه روز کار هشت ساعته بتصويب مي رساند. دو هفته بعد از آن کنگره ژنو انترناسيونال اول قطعنامه اي که توسط مارکس نوشته شده بود، بتصويب مي رساند که "از آنجا که کارگران آمريکا خواهان روزکار هشت ساعته هستند، کنگره اين خواست را به يک خواست جهاني طبقه کارگر تبديل مي کند." در همان سال توماري با امضا ۱۰ هزار نفر از کنگره آمريکا مي خواهد که روزکار را به هشت ساعت تقليل بدهد.

* در مارس ۱۸۶۷ ايالت ايلنويز قانون ۸ ساعت کار را مي گذراند ولي به دلائلي هيچوقت به اجرا در نمي آيد. کارگران کارخانه مک کورميک در اول ماه مه همان سال بعد از ۸ ساعت کار دست از کار مي کشند.

* جورج ادمانستون، دبير اتحاديه بناها و نجاران، قطعنامه اي به مجمع سالانه سال ۱۸۸۴ فدراسيون کار آمريکا مي برد مبني بر اينکه از اول ماه مه ۱۸۸۶ روز کار قانوني ۸ ساعت است. قطعنامه بتصويب مي رسد. رهبري شواليه هاي کار، بزرگترين تشکل کارگري آن دوره آمريکا، از اين خواست نه تنها حمايت نکرد، بلکه شديدا برعليه آن جنگيد. رهبر اتحاديه لوکومتيورانان در مخالفت با روزکار هشت ساعته همصدا با رسانه هاي آمريکا گفت که کم کردن ساعات کار يعني افزودن بر سر ساعات ولگردي کارگران!

* در روز اول مه ۸۶، ۵۰۰ هزار نفر در آمريکا بنوعي (شرکت در راهپيمائي، دست از کار کشيدن، جشن گرفتن و غيره) به اين فراخوان جواب مثبت دادند.

* در روز سوم مه ۱۸۸۶، ۶ هزار نفر از کارگران يکي از کارخانه هاي شيکاگو در مقابل کارخانه در حال اعتصاب مک کورميک به سخنان يکي از رهبران کارگري گوش مي دادند که اعتصاب شکنها قصد وارد شدن به کارخانه مک کورميک را داشتند و با اعتصابيون وارد نزاع لفظي شدند. پليس به روي کارگران آتش گشود و چندين نفر را زخمي و به قتل رساند.

* اتحاديه هاي کارگري در اعتراض به اين وحشيگيري پليس، کارگران را به يک ميتينگ بزرگ در مرکز هي مارکت براي روز بعد فراخواندند. در دقايق اواخر ميتينگ بود که بمبي در ميان پليس منفجر شد که چندين نفر کشته و دهها نفر نيز زخمي شدند. پليس به تجمع کارگران آتش گشود و چندين نفر جانشان را از دست دادند.

* يک ميتينگ اعتراضي براي روز ۵ مه در ميلواکي فراخوان داده شده بود که پليس به آن هم حمله کرد و ۹ تن از کارگران را بقتل رساند.

* دادگاه نمايشي ۷ تن از رهبران کارگران را به اعدام و يک تن را به ۱۵ سال زندان با اعمال شاقه محکوم کرد. چهار تن از اين رهبران در روز جمعه معروف به جمعه سياه ۱۱ نوامبر سال ۱۸۸۷ به دار آويخته شدند. يک تن را پليس در زندان بقتل رساند. حکم اعدام دو تن ديگر به حبس ابد تقليل يافت.

در سال ۱۸۹۳ استاندار جديد ايلنويز، در يک سخنراني گفت که دادگاه اين افراد يک توطئه بوده و هيچکدام از اينها در انداختن بمب شرکت نکرده بودند. او در يک فرمان ۳ تن باقيمانده را آزاد کرد.

* کنگره دسامبر ۱۸۸۸ فدراسيون کار آمريکا بحث روز کار هشت ساعته را به بحث مي گذارد. اين کنگره قطعنامه اي را بتصويب مي رساند که از اول ماه مه ۱۸۹۰ روز کار قانوني در آمريکا ۸ ساعت مي باشد، و ۴ روز را بعنوان کمپين قبل از آن روز انتخاب مي کند: روز تولد جورج واشنگتن (۲۲ فوريه ۸۹ و ۹۰)، روز استقلال آمريکا از انگليس (۴ ژانويه ۸۹) و روز کارگر در آمريکا (اولين دوشنبه سپتامبر ۸۹). تا قبل از اول مه ۹۰ يک کمپين فشرده کارگران را براي اين روز آماده مي کند.

* کنگره اول انترناسيونال دوم بنابه خواست نماينده کارگران فرانسه تصميم گرفت که روزي را به مطالبه روز کار هشت ساعته در سال ۱۸۹۰ انتخاب کند. فرستاده آمريکا از کنگره خواست که روز اول مه ۱۸۹۰ را با کارگران آمريکا جشن بگيرد. و کنگره اين درخواست را پذيرفت.

* النور مارکس (دختر کارل مارکس) در سال ۱۸۹۰ به ساموئل گامپرز (رهبر فدراسيون کار آمريکا) نامه اي مي نويسد و پيام رهبران کارگري حاضر در جشن تولد ۷۰ سالگي انگلس را مبني بر اينکه کارگران آمريکا بزرگترين سهمي در توده گير کردن مبارزه بر سر روز کار هشت ساعته داشته اند را مي رساند.

* تأثير روز اول ماه مه ۱۸۹۰ بر روحيه مبارزاتي کارگران چنان عظيم بود که کنگره بعدي انترناسيونال دوم روز اول ماه مه را بعنوان روز جهاني کارگر برگزيد و از آن به بعد هر ساله اين روز توسط کارگران جشن گرفته مي شود.

* روز اول ماه مه در آمريکا روز کارگر نيست!

به نقل از جوانان كمونيست ١٩٠، ويژه نامه اول ماه مه.

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
صفحه فیسبوک سازمان جوانان کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

بسیار از دانشجویان خوابگاه در دانشگاه صنعتی سهند تبریز نسبت به وضعیت نامناسب اینترنت دست به تجمع اعتراضی زدند. 

در این تجمع دانشجویان خواستار این شدند که هر چه سریعتر این وضعیت پایان پذیرد. 

لازم به یاداوریست که  دانشجویان در این دانشگاه با مشکلات زیادی مواجه هستند از جمله چند روز از سایت اصلی دانشگاه امکان دانلود مقالات برای دانشجویان فراهم نیست. ریزش آب در کلاس های درس و همچنین خرابی آسانسورکه باعث مشکلات فراوانی برای دانشجویان شده است. مسولین دانشگاه هم  هیچگونه رسیدگی برای این وضعیت انجام  نداده اند.»

 

تهیه و تنظیم: رضا ملک خیاط.

 

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas 
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 
کانال تلگرامی خیابان:https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g 
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas


  در این برنامه با ما همراه شوید و نظرات خود را در رابطه با موضوع برنامه از طریق راه های تماس که در زیر آمده اعلام کنید.
نسخه کم حجم این برنامه را کاربران در ایران از لینک زیر میتوانند دانلود کنند:

چهارشنبه(30فروردین1396 – 19آوریل2017)ساعت 10شب ایران برابربا 7:30عصر اروپای مرکزی بمدت یکساعت.
تلفن تماس مستقيم: 0013237397270
اسکایپ: javanan.tamas
تماس مستقیم از واتس اپ، ایمو، وایبر و لاین: 0046739681438
رئیس سازمان مدیریت بحران جمهوری اسلامی اعلام کرده که تعداد افراد کشته‌شده در #سیل استان‌های #آذربایجان شرقی و #کردستان به ۴۲۲ نفر افزایش یافته است. همچنین او خبر داد که جسد شش فرد دیگر نیز در شهرستان آذرشهر در آذربایجان شرقی کشف شده و تعداد افراد کشته‌شده در این شهر به ۱۸ تن رسیده است. او در ادامه اعلام کرد که در شهرستان #عجبشیر در آذربایجان شرقی نیز جنازه ۱۸۸ نفر از کشته‌شدگان کشف شده است. به گفته آقای نجار، در شهرستان #اشنویه در آذربایجان غربی یک نفر، در شهرستان #بانه در استان کردستان یک نفر و در شهرستان #سقز در استان کردستان چهار نفر بر اثر سیل کشته شده‌اند. درباره تعداد مفقودان این حوادث اما آمارهای متفاوتی اعلام شده است. در حالی که رئیس سازمان مدیریت بحران تعداد افراد مفقودشده در شهرستان آذر شهر را ۲۲ نفر اعلام کرده، پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور، گفت که هشت نفر در این حوادث همچنان مفقود هستند. از روز جمعه گذشته پنج استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، #زنجان و #مازندران دچار سیل و آبگرفتگی شده‌اند که بیشترین خسارات جانی آن مربوط به دو شهرستان آذرشهر و عجب‌شیر از آذربایجان شرقی بوده است. در همین حال مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر اعلام کرد که به ‌هزار و ۸۶۰ تن از شهروندان در ۴۰ شهر و روستای درگیر در سیل، خدمات امدادی ارائه شده و ۲۸۸ نفر نیز «اسکان اضطراری» داده شده‌اند. وحید رحمتی همچنین خبر داد که نیروهای امدادی از ۱۷۹ واحد مسکونی آب تخلیه و ۴۰ خودرو را از مسیر سیلاب خارج کرده‌اند.
* مشاهده شما با پیگیری اخبار از این رویداد تلخ چه میباشد؟
* بنظر شما چرا وقوع چنین مسائلی که در کشورهای مختلف هم اتفاق میفته، در ایران تبدیل به فاجعه انسانی میشه؟
* برخورد مردم و نیز از طرف دیگه برخورد ارگانهای مربوطه حکومتی برای رسیدگی با این فاجعه طبیعی و انسانی را چطور ارزیابی میکنید؟
* پیام شما به آسیب دیدگان، بازماندگان و خانواده های جانباختگان چیست؟
* شما برای رسیدگی به موقع به وضعیت آسیب دیدگان حوادث این چنینی چه خواسته ای مطرح میکنید؟ و کلا برای جلوگیری و کاهش صدمات انسانی رویدادهای طبیعی که در آینده ممکن هست اتفاق بیفتد چه نظری دارید؟
لینک پخش مستقیم برنامه در ساعت اعلام شده قابل مشاهده خواهد بود.
برنامه ای از سازمان #جوانان #کمونیست
مشخصات شبکه ماهواره ای #کانال_جدید: #یاه_ست، فرکانس: 12594پلاریزاسیون عمودی V سمبل ریت: 27500 ای اف سی: 3/2.
نظراتتان را بصورت صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
صفحه فیسبوک #سازمان_جوانان_کمونیست: www.facebook.com/cyo.sjk
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ارسال نظر صوتی و کتبی و تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas
با کانال تلگرامی سازمان جوانان کمونیست همراه شوید و دوستانتان رو هم دعوت کنید: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5..

صفحه1 از145

connect1