25آوریل2017

سازمان جوانان کمونیست

پنج شنبه, 28 بهمن 1395 ساعت 01:15

تجمع اعتراضی فارغ‌التحصیلان ارشد و دکتری علوم تغذیه

نوشته شده توسط

«جمعی از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تغذیه در اعتراض به عدم اعطای شماره پروانه نظام‌پزشکی در مقابل دفتر معاونت نظارت و پشتیبانی سازمان نظام پزشکی تجمع کردند.
این فارغ‌التحصیلان ارشد و دکتری رشته علوم تغذیه که رشته کارشناسی آنها تغذیه نیست، مراتب اعتراض خود را در قالب تجمع اعتراض آمیز و نامه سرگشاده به محمد جهانگیری، معاون نظارت و پشتیبانی سازمان نظام پزشکی ابراز داشتند.
در همین رابطه مسولین سازمان نظام پزشکی به دانشجویان وعده دادند که تا 11 اسفند با جلسه ای تکلیف این فارغ التحصیلان مشخص می شودولی این درحالیست که تجمع کنندگان برای ثبت نام در PH.D فقط تا 30 بهمن فرصت دارند!
در بخشی از نامه تجمع کنندگان به جهانگیری آمده است: به موجب آئین نامه تاسیس دفاتر مشاوره تغذیه و رژیم درمانی (ماده 3 فصل اول، ماده 6 فصل دوم، و تبصره یک ماده 6 فصل چهارم) با موفقیت در آزمون مرکز سنجش و آموزش پزشکی در سنوات قبل، به امید بهره برداری از نتایج تلاش و زحمات و دانش کسب شده بعد از فارغ التحصیلی و دریافت شماره نظام پزشکی، مجوز تاسیس دفتر مشاوره تغذیه و رژیم درمانی داده می‌شد.
آنها در ادامه این نامه گفتند: چرا اخیرا بخش نظارت سازمان نظام پزشکی با ریاست محمد جهانگیری بدون توجه به ضوابط و مقررات قبلی، با ارسال نامه‌ای به وزارت بهداشت - و بدون اعلام در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و دکتری - واگذاری شماره نظام پزشکی به فارغ تحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری که رشته کارشناسی آن ها علوم تغذیه نیست (رشته هایی که همه ساله وزارت بهداشت شرکت آن ها در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری علوم تغذیه را مجاز اعلام می‌کند) را غیرممکن قلمداد می‌کند؟ آیا این مصداق صرف بودجه دولتی به منظور تحصیل رایگان است؟
در ادامه این نامه یادآوری شده است که قبل از این تصمیم ناعادلانه سازمان نظام پزشکی، همه فارغ‌التحصیلان ارشد و دکتری تغذیه با پایه غیر تغذیه، موفق به دریافت شماره نظام پزشکی شده‌اند که تعداد قابل توجهی از این فارغ تحصیلان جزء اساتید برجسته رشته تغذیه در سراسر دانشگاه‌های کشور هستند.
فارغ‌التحصیلان معترض در پایان هشدار دادند که طبق قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1383، بخش نظارت این سازمان، صلاحیت تصویب مصوبه غیر قانونی فوق را ندارد و همانطور که مستحضرید، تصویب چنین قوانینی نیاز به اعلام قبلی به شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در دفترچه ثبت‌نام دارد باید قبل از شرکت داوطلبان در آزمون ورودی رشته مذکور، قبولی داوطلب و فارغ تحصیلی در مقاطع ذکر شده به اطلاع داوطلبان رسانده شود که متاسفانه این اصل رعایت نشده است!».

 

تهیه و تنظیم: رضا ملک خیاط.

 

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

connect1