20February2018

سازمان جوانان کمونیست

Monday, 01 May 2017 01:16

وضعیت جسمی نامناسب آتنا دائمی بعد از ۱۶ روز اعتصاب غذا آتنا تهدید به اعتصاب غذای خشک کرده است

Written by

وضعیت جسمی نامناسب آتنا دائمی بعد از ۱۶ روز اعتصاب غذا آتنا تهدید به اعتصاب غذای خشک کرده است
مادر آتنا دائمی می‌گوید این زندانی سیاسی بعد از ۱۶ روز اعتصاب غذا در زندان اوین تهران، علاوه بر کاهش محسوس وزن، با سرگیجه، حالت تهوع و خطر گسترش عفونت به خون روبه‌رو است.
معصومه نعمتی شام‌گاه یکشنبه (۳ اردیبهشت-۲۳ اپریل) و بعد از ملاقات حضوری با فرزندش، در یادداشتی در صفحه‌ی اینستگرام خود نوشته: «پنج روزی بود از دخترم بی‌خبر بوديم. دلشوره توانم را گرفته بود. امروز ملاقات حضوري بود. مدتی در سالن نشستيم و انتظار كشنده هم لحظه‌ای رهای‌مان نكرد تا آتنا با لبخندی كمرنگ و چشمانی خسته آمد. كاهش ده كيلويی وزن به خوبی مشخص بود. وقتی دست‌های زيبایش را گرفتم، يخ بودن انگشتانش و كبودی ناخنش، پايين بودن فشار خون را نشان می‌داد. وقتی حرف زد، زبان زردش نشان از عفونت دستگاه گوارش می‌داد. از روزهای گذشته گفت و ما هم از نگرانی‌ها و دلشوره‌ها و حمايت‌ها و بی‌مسووليتی مسوولان گفتيم.»
وی با بیان این‌که «آتنا هر روز برای چک كردن شرايط جسمی به بهداری زندان اوین مراجعه می‌کند» افزوده: «طبق گزارش بهداری، احتمال گسترش عفونت به خون وجود دارد و آتنا نياز به مصرف آنتی‌بيوتیک دارد. اين در شرايطی‌ست كه پزشک بهداری خوردن قرص مسكن را خطرناک و ممنوع اعلام كرده. حالت تهوع و سرگيجه‌ی مداوم، توان حركت و صحبت را از او گرفته بود.»
خانم نعمتی در عین حال از بی‌توجهی مقامات دادستانی تهران به درخواست آتنا دائمی مبنی بر لغو محکومیت دو خواهرش از سوی دادگاه انقلاب خبر داده و نوشته: «با توجه به دوندگی‌های من و پدر آتنا و مراجعه به دادستانی و درخواست‌های پی‌درپی ما برای رسيدگی به خواست آتنا، مسوولان تا به امروز هيچ‌كدام به ملاقات او نرفته‌اند و اقدامی نكرده‌اند. متاسفانه آتنا اعلام كرده كه در صورت سكوت و بی‌توجهی مسوولان طی چند روز آينده، لب به آب هم نخواهد زد و اعتصاب خشک را شروع می‌كند.»
او در پایان نیز تاکید کرده که مسوولیت جان دخترش با سپاه پاسداران و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی است: «من و پدر آتنا تمام تلاش خود را برای پایان دادن به اعتصاب انجام دادیم و جوابی دريافت نكرديم. همان‌طور كه پزشک بهداری اعلام كرده با توجه به شرايط جسمی آتنا، با شروع اعتصاب خشک، هر لحظه دخترم به مرگ نزديكتر می‌شود. من نيز اعلام می‌كنم که مسووليت جان دخترم با سپاه پاسداران و قوه قضاييه و دادستانی و تمام مسوولانی است كه می‌توانستند كاری كنند ولی سكوت كردند.»

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
اینستاگرام: javanan.komonist
توئیتر: Javanan Komonist
اسکایپ: javanan.tamas
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
کانال تلگرامی خیابان: https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g
تماس با ادمین در تلگرام: @sjktamas

 

Add comment


Security code
Refresh

connect1