23February2018

سازمان جوانان کمونیست

پریسا

پریسا

اعتراض پدر حسین دائمی، پدر آتنا به افراد و شرایطی که باعث بیماری دختر در بندش شده است اعتراض میکند.
telegram.me/enghelabezananeh
#آتنا_دائمی

ماندانا دهقان قهرمان دوگانه زنان کشور به عنوان اولین لژیونر تاریخ دوچرخه سواری زنان ایران به باشگاه اَلاصَیل (Al Asayl) امارات پیوست.
ماندانا دهقان در رشته دوگانه در رنکینگ ۱۴ جهان قرار دارد، به دلیل حضور در رقابت های سطح بالای پاورمن و کسب نتایج عالی در دنیا مطرح شده است. او سال ۹۴ در رقابت های جایزه بزرگ امارات عنوان قهرمانی را به دست آورد و مورد توجه تیم های آسیایی قرار گرفت.
باشگاه اماراتی که تنها تیم کنتیننتال بانوان در خاورمیانه است، با ارسال ایمیل از او دعوت کرد تا برای تست گیری به امارات برود.
https://t.me/enghelabezananeh
گفتنی است حمید خمسه همسر ماندانا دهقان و مربی او که همراه دهقان به امارات رفته بود، برای عضویت در کادر فنی تیم اماراتی Al Asayl قرارداد همکاری با این باشگاه را امضا کرده است.
ماندانا دهقان متولد ۶۹ از سال ۸۸ دوگانه را آغاز کرده است. از پنج سالگی ژیمناستیک و شنا کار می کرد. زمانی که او به سمت دوچرخه سواری دوگانه آمد به تیم ملی دعوت شد، اما اعلام کرد که می خواهد دوگانه را به صورت حرفه ای ادامه دهد و به اردو نرفت. او در این مدت همواره نفر اول دوگانه بانوان ایران بوده است. دهقان اولین زن ایرانی است که در دوچرخه‎سواری لژیونر شده است.

 

چندروزی بود میخواستیم پروندەی دخترم راازمدرسە بگیرم وبە مدرسەی دیگری منتقل کنم ودرکلاس ششم ثبت نام کنم چون مدرسەی کنونیش ردەی ششم نداشتند
امروز با دوستم کە دخترش همکلاس دخترم بود رفتیم مدرسە بعد سلام واحوالپرسی با مسولین مدرسە درخواست پروندە کردیم
مسول گفت بخش نامە داریم فقط پروندە دانش اموزان بە پدر دانش اموز تحویل دادە میشە 
گفتم خوب پدرش سر کار هستش ومن مادرشم پنج سالە این مدرسە ومسولین رامیشناسم وشما پدر دانش اموز را میشناسید گفتند فقط پدر. ما مسول ومعذوریم شمارە ی همسرم راگرفتم با تلفن هم ندادند و عاقبت پدرش امد وپروندە راگرفت
من مادرم مادری کە تمام زحمات بزرگ شدن وتربیت بچه بر دوشم است از بسیاری موقعیتهای اجتماعیم برای فرزندم گذشتم می دانم قانونا هیچ تصمیمی نمی توانم برای فرزندم بگیرم ولی خیلی درد داشت حتی نتوانم پرونده ی سادەی هم تحویل بگیرم واقعا سوال من از دولت مردان وهمەی پدران وپسران وبرادران وهمسران این است واقعا مادران ودختران وخواهران وهمسرانتان کجای این ملت ایستادند 
پروندەی شامل کارنامەی پنج سال ابتدایی وکارت بهداشت وگواهی پزشکی بود ونه انقدرمهم کە حرمت مادری را بشکنید
دلم گرفتە خیلی درد داشت 
هر بخشنامەی را همینطوری ننویسید وابتدا فکر کنید حرمت وکرامت انسانی را پایمال میکنید یانە!

آگرین همراه انقلاب زنانه
telegram.me/enghelabezananeh
 
 

فدراسیون فوتبال نروژ روز جمعه اعلام کرد که از این پس بازیکنان زن و مرد تیم‌های ملی دستمزد برابری دریافت می کنند. اینگونه حقوق دریافتی بازیکنان زن در بازی‌های ملی دو برابر خواهد شد. درخواست افزایش حقوق بازیکنان زن از سوی فعالین برابری خواه جامعه نروژ و حمایت فوتبالیستهای تیم ملی مردان به فدراسیون فوتبال نروژ پیشنهاد شده است.
telegram.me/enghelabezananeh
تیم ملی فوتبال زنان نروژ یکی از بهترین تیم‌های ملی زنان اروپاست و در رده بندی فیفا در رده چهاردهم دنیا قرار دارد.

روز یکشنبه ۱۶ مهر در بیمارستانی در تهران، آتنا دائمی فعال اجتماعی در بند، تحت عمل جراحی برداشتن کیسه صفرا قرار گرفت. هم اکنون او بدون دستبند و پابند بستری است. به امید بهبودی هر چه زودتر و آزادی هر چه سریعتر این فعال قدرتمند عرصه های اجتماعی.
در روزهای گذشته آتنا دائمی از عمل جراحی به دلیل استفاده از دستبند و پا بند خودداری کرده بود.
telegram.me/enghelabezananeh

در نشست "کودک همسری" در فراکسیون زنان مجلس که روز یکشنبه16مهرماه برگزار شد، به آمار بالای سرطان رحم در زنانی که در سن پایین ازدواج کردند اشاره شد. بنابر گزارشات مطرح شده در این جلسه، طبق گفته کارشناسان نه پیامد و آسیب برای ازدواج های در سنین پایین شناسایی شده که بازماندن از تحصیل و بارداری زود هنگام جمله این موارد هستند.
telegram.me/enghelabezananeh

پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ، فرنگیس مظلوم مادر #سهیل_عربیوبلاگ‌نویس در بند، با تجمع اعتراضی معلمان و بازنشستگان همراه شد.

کانال تلگرام انقلاب زنانه  
telegram.me/enghelabezananeh

پیامگیر تلگرام @sjktamas

در روزهای گذشته در کنار پخش تصاویری از مردان مخالف رانندگی زنان، شاهد استقبال طیف وسیعی از مردان جامعه عربستان از لغو ممنوعیت رانندگی زنان هم بوده ایم. تصاویر مختلفی از مردانی که در حال آموزش رانندگی به همسرشان هستند، این اقدامات قطعا قابل تحسین است.
telegram.me/enghelabezananeh

اين‌روزها عكس های اينچنينی از زنان عربستان_سعودي حين رانندگی در شبكه های اجتماعی زياد منتشر ميشود.
telegram.me/enghelabezananeh

بعد از انتشار خبر پیوستن #درسا_درخشانی به تیم ملی آمریکا، مجددا عکسهای متعددی از درسا منتشر می شود.
درسا درخشانی #شطرنج‌باز ایرانی که به علت عدم رعایت حجاب از تیم ملی ایران اخراج شده بود، رسما به تیم‌ملی امریکا پيوست.
telegram.me/enghelabezananeh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Page 1 of 8

connect1