16December2017

سازمان جوانان کمونیست

آنا

آنا

گزارش و اخبار کوتاه از جنبش دفاع از حقوق رنگین کمانی ها(LGBTQIA+ ها) در هفته دوم آذرماه 1396

1 - نمایش «آبی مایل به صورتی» درباره ترنسجندر ها در تهران به کارگردانی "ساناز بیان"روی صحنه است.
برای نگارش متن این نمایش با بیش از ۸۰ ترنس به صورت میدانی مصاحبه شده واین نمایش قصه همان آدم ها را روایت می کند. عاطفه رضوی،‌ نسیم ادبی، گیتی قاسمی، آناهیتا اقبال‌نژاد، بهنام شرفی، محمدهادی عطایی و امین میری امید سلیمی،‌ ملیکا پارسا در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین حمیدرضا آذرنگ گفتار متن نمایش را انجام می‌دهد. تغییر جنسیت، موضوعی که برای ناظران و شاهدان فقط یک داستان کنجکاوی‌برانگیز است اما برای خود افراد درگیربا آن در ایران، چیزی‌ست در حد فاجعه. مخاطبین در این تئاتر با چند روایت آشنا میشوند؛ زنی که مرد شده، مردی که زن شده، مردی که در آستانه عمل جراحی ست، مادری که فرزندش ترنس است وبیناجنسی ای که جراحی کرده و زن شده است. زیباترین نتیجه‌گیری این تئاتر این حقیقت است که ترنس‌ها نه بیمارهستند، نه ناقص و یا عجیب.
2- دهم آذرماه(اول دسامبر) روزجهانی مبارزه با ایدز بود.
هنوز علاج قطعی برای اچ آی وی-ایدز وجود ندارد. اما برای کنترل این ویروس داروهای مختلفی وجود دارد که به‌صورت ترکیبی به‌کار می‌روند. ویروس اچ‌آی‌وی معمولاً از طریق آزمایش خون یا بزاق دهان و آزمون حضور پادتن ضد ویروس ایدز تشخیص داده می‌شود. رای انتقال اچ‌آی‌وی باید خون، منی یا مایع واژنی آلوده به ویروس وارد بدن شود. تماس‌های معمولی مانند درآغوش‌گرفتن، بوسیدن، رقصیدن یا دست‌دادن با فرد مبتلا باعث انتقال بیماری نمی‌شود. هم‌چنین اچ‌آی‌وی از طریق هوا، آب یا نیش حشرات نیز انتقال نمی‌یابدهیچ‌کس نباید بر اساس وضعیت مثبت یا منفی بودن اچ‌آی‌وی / ایدز از حقوق انسانی خود محروم شود. بزرگسالان ترنسجندر ۴۹ برابر بیشتر از سایرین احتمال دارد که به اچ‌آی‌وی مبتلا باشند (آمار جهانی). بنابراین توجه ویژه به حق افراد ترنسجندر در دسترسی به بالاترین سطح بهداشت و درمان حائز اهمیت است.
3_انگلستان پرونده ۷۰٪ پناهجویان هم‌جنس‌گرا را مردود اعلام می‌کند، انگلستان پرونده ۷۰٪ پناهجویان هم‌جنس‌گرا را مردود اعلام می‌کند. بر طبق گزارش جدید وزارت داخله انگلستان از ۳۵۳۵ نفر درخواست‌دهنده پناهندگی در انگلستان بخاطر گرایش جنسی، تنها ۸۱۴ نفر پذیرفته شدند. و بیش از دو سوم آن‌ها رد شدند. از ورود پناهندگانی از کشورهای اوگاندا،‌ نیجریه و ایران جلوگیری به عمل آمد. پاکستان بنگلادش و نیجریه کشورهایی هستند که بیشترین درخواست پناهجویان رنگین کمانی ها دربریتانیا رابه علت آزار و اذیت دارند.
4- آتئیست‌‌ها بیشتر از دین‌داران، ترنسجندرها را می‌پذیرند.
نتایج نظرسنجی جدید موسسه تحقیقاتی پیو نشان می‌دهد که آتئیست‌ها(بی‌خدایان) و اگنوستیک‌ها(ندانم‌گرایان) بیش از افراد مذهبی هویت ترنسجندر سایرین را می‌پذیرند. ۸۴٪ مذهبیها اعتقاد داشته اند جنسیت فرد همان است که در زمان تولد تعیین می‌شود. در حالی که این میزان در میان آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها به ۲۹٪ سقوط می‌کند. از میان مسیحیان انجیلی سفیدپوست درمورداینکه آیا جامعه آمریکا در پذیرش افراد ترنسجندر زیاده‌روی کرده است؟ ۶۱٪ اعتقاد داشتند جامعه به بیراهه رفته و از میان آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها ۶۵٪ مخالف این گزاره بودند و اعتقاد داشتند زیاده‌روی صورت نگرفته است. ۳۴٪ مسیحیان ابراز داشتند که شخصا یک ترنسجندر می‌شناسند و ۵۰٪ آتئیست‌ها و اگنوستیک‌ها در زندگی شخصی خود با حداقل یک ترنسجندر آشنا هستند.

حضور ونظر شما برای ما امیدبخش وبسیارمهم است وازشما میخواهیم تا با پیوستن به کانال، مارو همراهی کنید ونظرات واخبار ومسائلی که فکرمیکنید بایدمطرح شوند رو با ما درمیان بگذارید.

مهران حمیدی از طرف تیم ادمینی کانال
کانال تلگرام: https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

پارلمان استرالیاپس ازدردستورقرارگرفتن قانون ازدواج برابریا همان ازدواج زوج های همجنس که بعدازجواب مثبت مردم به رفراندوم صورت گرفت بااکثریت آرارای مثبت خودرابه این قانون اعلام کرد و استرالیا از این پس درزمره کشورهای پیشرو قرار میگیرد که با تلاش ومبارزه رنگین کمانی ها به حقوق برابر خود رسیده اند

#LOVEWINS

نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
پیامگیر تلگرام: @sjktamas

دادگاه قانون اساسی اتریش حق ازدواج برای همجنس‌گرایان را در این کشور به‌رسمیت شناخت. بنا بر حکم این دادگاه ازدواج دگرباشان جنسی از ژانویه سال ۲۰۱۹ در این کشور مجاز است.
دادگاه قانون اساسی اتریش روز سه‌شنبه (۵ نوامبر/ ۱۴ آذر) "حق ازدواج برای همه" را در این کشور برسمیت شناخت و تصویب کرد.
تصمیم دادگاه قانون اساسی اتریش بر مبنای اصل "ممنوع بودن تبعیض" در قانون اساسی این کشور گرفته شد. دادگاه اعلام کرد: «در این دوران عملا تمایزی بین ازدواج و زندگی مشترک به ثبت رسیده وجود ندارد، مگر اینکه بخواهیم در مورد زوج‌های همجنس‌گرا که با هم زندگی می‌کنند، تبعیض قائل شویم.»
طبق حکم عالی‌ترین دادگاه اتریش، از ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ همه شهروندان "حق ازدواج" دارند. در آلمان "حق ازدواج برای همه" در ماه اکتبر در بوندس تاگ به تصویب رسید.
مخالفت دولت آتی با "حق ازدواج برای همه"
در انتخابات پارلمانی اتریش که ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی برگزار شد. حزب محافظه‌کار مردم اتریش "ÖVP" با کسب بیش از ۳۱ درصد آرا قوی‌ترین حزب پارلمان شد. سباستیان کورتس، رهبر این حزب تاکنون مخالف ازدواج دگرباشان جنسی بوده است.
حزب محافظه‌کار مردم اتریش "ÖVP" برای تشکیل دولت آتی در این کشور در حال مذاکره و گفت‌وگو با حزب دست‌راستی آزادی اتریش "FPÖ" است. قرار است این دو حزب بر سر یک برنامه ائتلاف دولتی در ماه دسامبر به توافق برسند.
نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
#خبر
شاپرک خرسندی کمدین و نویسنده ایرانی- بریتانیایی با حضور در برنامه رئالیتی‌شو I’m a Celebrity اعلام کرد که دوجنسگراست. او گفت که فرهنگ ایرانی مانع بروز احساساتش شده و حالا این موضوع را به طور علنی اعلام می‌کند.
او در ماه اوت در مصاحبه‌ای با جان بی‌شاپ در حاشیه جشنواره ادینبورگ افشا کرد که دوجنس گراست. در این مصاحبه آنها درباره رمان «نینا خوب نیست» صحبت کردند که شخصیت اصلی آن یک دختر ۱۸ ساله دوجنس‌گراست. شاپی این شخصیت را بر اساس تجربیات خود در این سن نوشته و توضیح می‌دهد که از زندگی خودش آن را الهام گرفته است.شاپی در این مصاحبه می‌گوید: «فکر می‌کنم این خیلی ساده است که الان بگویید دوجنس‌گرا هستید اما وقتی من همسن این شخصیت بود، دوستانم حتی آنهایی که هم‌جنسگرا بودند، شوکه می‌شدند. اوه! تو دوجنسگرا هستی؟ به من علاقه داری؟ بنابراین تو مجبور بودی که این موضوع را پنهان کنی و عنوانش نکنی.»وی همچنین گفت: «به گذشته که فکر می‌کنم، می‌دانم که معنای دوست داشتن یک معلم زن یعنی چه. من تمام مدت می‌شکستم. بعضی مواقع با خودم فکر می‌کنم چه می‌شد اگر ازدواج دو همجنس قانونی می‌بود؛ چه می‌شد اگر من ارتباط معنادارتری با زنان می‌داشتم و می‌دانید که من تا سی‌سالگی نتوانستم رابطه معناداری با مردان داشته باشم.»
منبع:کیهان لندن
نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

«آلا کاچو» یعنی «بردار (بگیر) و فرار کن». بر اساس آمار یک سازمان مردم نهاد محلی ۴۰ درصد زنان قوم قرقیز از طریق ربوده شدن توسط مردانی که شوهرشان شده‌اند ازدواج کرده‌اند.
به عبارتی ازدواج ۴۰ درصد زنان قرقیز به سبک آلا کاچو بوده است،دو سوم این عروس ربایی‌ها بدون اطلاع و توافق عروس بوده است.در قرقیزستان،در بعضی موارد ربودن عروس بر اساس برنامه قبلی و با توافق دختر و پسر صورت می گیرد،با وجودی که دولت این عمل را از سال ۱۳۷۳ غیرقانونی اعلام کرده.
با این وجود مسئولین و مقامات محلی چشم خود را به روی آن به آسانی می‌بندند و به ندرت سخت‌گیری نشان می‌دهند،روش معمول در آلا کاچو در قرقیزستان به این صورت است که داماد آینده گروهی از جوانان را جمع می‌کند و با هم سوار بر خودرویی می‌شوند و به جستجوی عروس آینده می پردازند
دختر بدون اینکه بویی ببرد و به چیزی شک کند از خیابان ربوده می‌شود و با گرفتن دست و پایش او را به زور به داخل ماشین کشیده و مستقیم به خانه مرد می‌برند،در خانه، خانواده مرد قبلا مقدمات عروسی را آماده کرده‌اند.
زمانی که دختر به داخل خانه مردی که او را ربوده برده می‌شود زنان مسن خانه (گیس سفیدان) نقش کلیدی را در متقاعد کردن او به قبول پیشنهاد مرد بازی می‌کنند. زنان سعی می‌کنند سر عروس را با روسری سفیدی بپوشانند
روسری سفید در سر علامت این است که عروس راضی شده و آماده است تا با رباینده خود ازدواج کند. بعد از ساعت‌ها تقلا و جنگ و جدل تقریبا ۸۴ درصد دختران ربوده شده موافقت خود را با عروس شدن اعلام می‌کنند. بقیه ۱۶ درصد باقی مانده موفق می‌شوند به خانه برگردند
والدین دختر ربوده شده نیز اغلب دختر خود را برای ازدواج تحت فشار می‌گذارند چرا که زمانی که دختر به خانه رباینده‌اش قدم گذاشت دیگر دختر به حساب نمی‌آید و بازگشت به خانه مایه شرمساری خانواده‌اش می‌شود،برای حفظ آبرو بیشتر دختران مایل‌اند با ربایندگان خود زیر یک سقف زندگی کنند.
امروزه ربودن عروس به طرز وحشتناکی در قرقیزستان رواج یافته است،ازدواج‌هایی که از این رویداد ناشی می‌شود به طور چشمگیری باعث بروز رقم بالایی از سوء استفاده در خانه، طلاق و خودکشی می‌شود.
#نه_به_خشونت_علیه_زنان
نظر شماعزیزان راجع به این مطلب چیست؟
نظرات خودرابرای مابفرستیدتاآن رامنتشرکنیم وراجع به آن صحبت کنیم

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights

 


پیامگیر تلگرام: @sjktamas

 
گرافیتی بلک هند به مناسبت روزجهانی #مبارزه_با_خشونت_علیه_زنان:
« بلندتر بخند ...»

#۱۶روزنارنجی

کانال تلگرام https://t.me/iranianLGBTQrights
 

پیامگیر تلگرام: @sjktamas
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

درددل های نگار زنی که به خاطر بیکاری زجر می کشد

از مجموعه دست‌نوشته های یک زن عاصی در #انقلاب_زنانه

از درد می نویسم و از رنج که همراه هر زنی به دنیا می آید و تا مردن همراه اوست.از زندانی که به بلندای تاریخ برای آنها ساخته شده و هیچ راه فراری از آن نیست.از درد و رنجی که با گوشت و پوست و استخوان آنان عجین شده است.از تبعیض های درون خانواده و دوران کودکی و روزهایی که خنده و بازی و شادی را از آنها به بهانه دختربودنشان می گیرند،میگذرم و به دورانی اشاره میکنم که هر انسانی نیاز دارد بعد از طی مراحلی به استقلال فردی برسد.دورانی که در آن پول و مسائل مالی دخیل هستند و یک زن با تکیه بر آنها میتواند روی پاهای خودش بایستد و برای برآوردن ساده ترین نیازهای زنده ماندن، زیر بار ظلم و ستم جامعه نرود.

آری قصه ی زنان داستان غم انگیزی است. از آن تعدادی که بعد از خون دل خوردنهای فراوان و تبعیضات آشکار و شکنجه های متفاوت روحی و جسمی و جان سالم به در بردن از ازدواجهای اجباری و خشونت های اجتماعی موفق میشوند خود را پشت دروازه های مشاغل و استقلال مالی برسانند، حرف میزنم چرا که تکلیف بقیه مشخص است و هیچ راه فراری برایشان نیست.
با دلی پر از هزاران امید و آرزو، در حالی که هنوز ناموس پدر و برادر و گاهی اوقات خاندان و طایفه به حساب می آیند،چشم به آگهی های استخدامی می دوزند.بخشهای دولتی یا بخشهای آزاد و خصوصی.با زیر و رو کردن آگهی های استخدامی مشخص خواهد شد که جایگاه اندکی برای زنان در نظر گرفته شده است و خیلی ازکارها فقط به آقایان اختصاص دارد و درمحیط مردانه، زنان جایگاهی نخواهند داشت.برای همان اندک جایگاههای مشخص شده هم هزاران نفر صف کشیده اند که شاید هیچوقت نوبت به آنها نرسد. 
مشاغل خصوصی و آزاد هم که نگو و نپرس.هر مردی دفتر و دستکی برای خودش راه انداخته و در تمام آگهی ها شرایط سنی زیر 30 سال و تاکید به مجرد بودن به چشم میخورد.گاهی تعدادی درخواست عکس هم داده اند که اگر با چهره و هیکل و تیپ موردنظرشان مطابقت نداشته باشد حتی اگر ازلحاظ بارعلمی و مهارتهای عمومی ممتاز باشند، استخدام و به کارگیری نخواهند شد. و بعضی ها وقاحت را از حدگذرانده و شرط استخدام را برقرای رابطه جنسی عنوان می کنند. و چه بسیارند زنان و دخترانی که به خاطر پول تن به خواسته های آنان داده اند.

#۲۵نوامبر_روز_جهانی_مبارزه_با_خشونت_علیه_زنان

آری این است داستان شاغل شدن زنان درجامعه و دستیابی آنان به استقلال مالی. و اگر هفت خوان رستم را طی کردند و توانستند شغلی برای خود دست و پا کنند، تازه دردسرهای بعدی شروع میشود.زنانی که ازصبح تا بعدازظهر در بیرون ازخانه کار میکنند و وقتی به خانه می رسند،شغل دوم آنها با غذا پختن و نظافت کردن خانه و رسیدگی به درس و مشق بچه ها و ... شروع می شود. و اگر خیلی خوش شانس باشند همسرشان در دم کردن چای به آنها کمک میکند و در غیر این صورت آنها زن هستند و وظیفه شان است که کارهای منزل را انجام بدهند و اگر نمیتوانند، مجبور نیستند بیرون از خانه کار کنند.
و این گونه است که بسیاری از زنان از خیر کارکردن می گذرند و مجبور می شوند استقلال مالی خود را هم از دست بدهند و تا آخر عمر در آشپزخانه ها بمانند.

وای به روزگار زنی که بیکار باشد و نتواند دست در جیب خود برده و احتیاجات خویش را فراهم نماید. آن وقت کم کم تبدیل می شود به کسی که یا مجبور می شود تنش را بفروشد و یا زیر بار خفت وخواری زندگی کند و تا آخر عمرکارگری بی مزد و مواجب باقی بماند.کارگری که تمام آرزوها و خواسته هایش را در دل دفن می کند و هر روز تازیانه ی متلک ها و تحقیرها را به جان می خرد و استثمار می شود اما به خاطر یک لقمه نان صدایش در نمی آید. و این حکایت جامعه ی ایران است. جامعه ای که در آن زنان بردگانی بیش نیستند.
.
لطفا اگر مطالب بالا را در کانال قرار دادین همراه با این عکس باشد که نشانه ی کتک خوردن و تحقیر شدن جنس زن است، زنی که از همسرش کتک خورده.
telergram.me/enghelabezananeh

 
زنان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و کوییر دچار تبعیضات چندلایه و عمیق تری هستند 

امروز۲۵نوامبر، روزجهانی مبارزه باخشونت علیه زنان است.

خشونت فقط فیزیکی نیست و حتی خشونت فیزیکی هم همیشه از ظاهر انسان ها مشخص نیست.

خشونت میتواند نگاهی شهوت بار باشد 
حقوق کمتر در برابر کار یکسان
قانون نابرابر ارث و ازدواج و طلاق

نابرابری و تبعیض همیشه ناپسند وضدانسانی است.

بزرگترین خشونت علیه زنان تبعیض است و مردسالاری و جنسیت زدگی و دگرجنس گرا محوری.

?‍??‍??‍?در اینجا باید تاکیدی بکنم بر حمایت از زنان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و کوییر که دچار تبعیضات چندلایه و عمیق تری هم هستند و علاوه بر جنسیت خود به دلیل گرایش جنسیشان نیز مورد خشونت و تبعیض هستند.
مهران 

#برابری
#نه_به_خشونت_علیه_زنان
#۲۵نوامبر_روز_جهانی_مبارزه_با_خشونت_علیه_زنان
telegram.me/enghelabezananeh
 

#زنان #همجنسگرا #دوجنسگرا #ترنس #کوییر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مسعود شجاعی بازیکن تیم فوتبال ایران در اینستاگرام خود با روز #۲۵نوامبر_روز_جهانی_مبارزه_با_خشونت_علیه_زنان همراه شد
????
زنده باد مسعود شجاعی و پایدار باد چنین اقداماتی
@masoudsshojaei 
#خشونت_علیه_زنان_را_متوقف_کنید
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Page 1 of 13

connect1