سه‌شنبه, نوامبر 28, 2023
اصلیجنبشهاجنبش خلاصی فرهنگی جوانانبرای شعارنویسی امن و کاربردی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای شعارنویسی امن و کاربردی به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱. تا حد ممکن شعارنویسی را انفرادی انجام ندهید و این فعالیت را گروهی انجام دهید.

۲. از نقطه آغاز تا پایان شعارنویسی را با رعایت نکات امنیتی پیش ببرید و امنیت، اولویت اصلی شما و گروهتان باشد.

۳. برای خرید اسپری و وسایل مورد نیاز از فروشگاههای خارج محله و افرادی که اصلا شما را نمیشناسند، خرید کنید و با ماسک و چهره غیرقابل شناسایی مراجعه کنید.

۴. خریدهای خود را فقط با پول نقد انجام دهید و هرگز از کارت بانکی استفاده نکنید.

۵. برای انتخاب محل شعارنویسی و شعار مناسب حتما بحث و بررسی انجام دهید و مشخص کنید که کدام مکان، کدام شعار، نوشته شود تا اثرگذاری بهتر داشته باشد.

۶. تا حد ممکن برای جابجایی از موتورسیکلت استفاده کنید و حتما پلاک را مخدوش کنید؛ یادتان نرود که بنزین بزنید و ایرادات فنی وسیله نقلیه خود را از پیش رفع کرده باشید.

۷. برای رفتن و برگشتن از محل شعارنویسی، یک طرح ذهنی داشته باشید و از کوچه ها و خیابان‌های اصلی که دوربین‌های امنیتی یا ترافیکی دارند، استفاده نکنید.

۸. یک برآورد کلی از محل انتخابی برای شعارنویسی انجام دهید و ببینید چه ساعاتی خلوت و امن است؛ معمولا ساعت ۲ تا ۴ صبح، بهترین زمان شعارنویسی است.

۹. هنگام شعارنویسی، استرس و نگرانی را کنار بگذارید تا بتوانید بر اوضاع مسلط باشید.

۱۰. هنگام شعارنویسی از لباس ساده و بدون طرح، ماسک و دستکش استفاده کنید و اسپری‌های خالی را در اطراف محل شعارنویسی نیندازید.

۱۱. در طول زمان رفتن و برگشتن از شعارنویسی، گوشی خود را در حالت پرواز بگذارید، اپلیکیشن‌های مهم را پاک کنید، اطلاعات مهم را پاک کنید و بکاپ بگیرید و فقط برای عکس و فیلم شعارنویسی از گوشی استفاده کنید.

۱۲. اگر به صورت گروهی شعارنویسی می‌کنید، بهتر است که فقط یک نفر گروه با ذکر موارد فوق تلفن همراه داشته باشد.

۱۳. هنگام شعارنویسی اگر متوجه رفت و آمد مردم عادی شدید به هیچ وجه خود را نبازید، گوشه‌ای مخفی شوید یا وانمود کنید در حال تلفن زدن هستید.

۱۴. از کار جمعی استفاده ببرید، یک نفر شعار بنویسد و نفر دیگر نگهبانی دهد و تلاش کنید تا سرعت انجام شعارنویسی را بالا ببرید.

۱۵. حال که تمامی این موارد را رعایت میکنید حتما شعارهای مناسب، رادیکال و دارای پیام خاص و خلاق را دیوارنویسی کنید تا فعالیتتان موثرتر باشد.

۱۶. اگر اقدام به شعارنویسی می‌کنید نگذارید ترس و استرس مانع کارتان شود یا تجربه‌های موفق قبلی سبب غرور و عدم اجرای نکات امنیتی شود.

۱۷. پس از انجام شعارنویسی، سریعا محل را ترک کنید و از مسیرهای فرعی به محل امنتان بروید. از شعارنویسی‌هایتان با هیچکس حرف نزنید و جوری رفتار کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و کاری انجام نشده.

۱۸. حتما از شعارنویسی خود فیلم و عکس تهیه کنید و با آیدی ناشناس به کانال‌ها و رسانه‌ها ارسال کنید. برای این‌کار می‌توانید فایل‌های دیوارنویسی خود را از طریق شماره 0046760800680 در تلگرام، واتساپ یا سیگنال برای پیامگیر سازمان جوانان کمونیست ارسال کنید.

با آرزوی موفق برای شما و گروهتان
عکس‌ها و ویدیوهایتان را برای ما ارسال کنید

مقالات مرتبط

محبوبترین

آخرین نظرات